poniedziałek, 19 września 2011

GOŚCIE PROJEKTU Z DANIIDorte Karrebæk ur. 1946, duńska ilustratorka i zarazem autorka ponad dwudziestu książek dla dzieci. Ilustrowała kolejnych ok. 130 książek. Laureatka wielu nagród, od 1990 na honorowej liście IBBY. Mieszka w Hiszpanii. Strona autorki: http://www.dortekarrebaek.dk/main.phpOskar K. (wł. Ole Dalgaard) ur. 1950, duński pisarz, dramaturg i reżyser, autor niemal pięćdziesięciu książek dla dzieci. Dużą część tych, które powstały w ostatnich latach, ilustrowała Dorte Karrebæk. Studiował teologię, filozofię, literaturę i języki obce. Mieszka 
w Hiszpanii. Strona autora http://www.oscar-k.dk/


Louis Jensen ur. 1943, duński autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, pisze także dla dorosłych. Z wykształcenia jest architektem. Jego najbardziej cenionym projektem jest cykl 1001 krótkich historii, które ukazują się w kolejnych tomach. Laureat licznych nagród, w 1996 otrzymał Nordic Children’s Book Prize.


Caroline Sehested ur. 1969, pedagog, wykłada w University College Capital w Kopenhadze. jest autorką książki: Pædagogens grundbog om børnelitteratur (Literatura dla dzieci. Podręcznik pedagoga). Realizowała projekty Przewodnik czytelnika i Żywa książka dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców, prowadzi wykłady otwarte nt. pracy z dzieckiem i książką.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz