wtorek, 20 września 2011

GOŚCIE PROJEKTU ZE SZWECJI


Pernilla Stalfelt ur. 1962, szwedzka autorka i ilustratorka, pedagog muzealny w Moderna Museet w Sztokholmie. Laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren w 2004 r. Jest członkinią Szwedzkiej Akademii Książki Dziecięcej. Wydała serię „Małych książek”, m.in. o przemocy, śmierci, miłości.


Ulf Stark ur. 1944, szwedzki autor książek dla młodszych dzieci oraz powieści i minipowieści dla starszych dzieci i młodzieży, a także wierszy. Z humorem i świeżością porusza tematy trudne, wplatając w swoje opowieści wiele wątków autobiograficznych.
  


Janina Orlov ur. 1955, literaturoznawca, wykładowca na Uniwersytecie Sztokholmskim, tłumaczka głównie książek dla dzieci z fińskiego i rosyjskiego na szwedzki. Członkini grupy roboczej szwedzkiej Rady Kultury mającej za zadanie wybór współczesnego kanonu książek dla szkół.Ulf Nilsson ur. 1948, szwedzki autor ponad 100 książek dla dzieci i młodzieży pełnych ciepła, humoru i wyobraźni. Podejmowane przez niego tematy mają charakter rozważań filozoficzno-egzystencjalnych podanych w przystępny dla młodych czytelników sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz